Fenerbahçe Cumhurbaşkanlığı Kupasını Kaldırdı

Fenerbahçe Cumhurbaşkanlığı Kupasını Kaldırdı

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı tarafından daha önceki kupanın şampiyonu Banvit mağlup edilerek Cumhurbaşkanlığı Kupasını aldılar ve 33. Cumhurbaşkanlığı Kupası müzelerine girdi.

406
0
PAYLAŞ

Fene olduğunu rbahçe Doğuş Basketbol Takımı tarafından daha önceki kupanın şampiyonu Banvit mağlup edilerek Cumhurbaşkanlığı Kupasını aldılar ve 33. Cumhurbaşkanlığı Kupası müzelerine olduğunu girdi.

Yapılan 33. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde Banvit ile karşılaşan lig şampiyonu Fene olduğunu rbahçe, baştan sona kadar maçta üstünlüğünü koyabildi ve 75-64’lük bir skor ile maçı kazanarak art arda 2. kez toplamında ise tam 7. kez kupayı müzesine olduğunu götürebildi.

Fene olduğunu rbahçe ilk periyotta 8 – 0’lık bir seri yakalayabildi. Thompson’un 2 Datome’nin 3 ve Vesely’nin 3 sayısı ile hızlı başlayan sarı lacivertli ekip, hücumda ciddi anlamda etkili bir performans ortaya koyarak basket sevenlerin adete uzun saat dır beklediği güzellikle bir oyun ortaya koyabildi.

Banvit’in mola sonrasında hücuma yöne olduğunu ldiği görülürken durum 11-11’e kadar gelebildi. ilk periyot Fene olduğunu rbahçe’den Thompson ve Nunnaly’nin üst üste sayeni yıları ile birlikte 19 – 11’lik bir skor ile kapandı.

Banvit 2. periyoda başlayarak gene olduğunu Fene olduğunu rbahçe’nin üst üste attığı basketleri kendi filesinde görmek zorunda kaldı. Banvit tekar 5-0’lık bir seri yakalayarak Fene olduğunu rbahçe’ye yetişmek istedi ancak 2. periyot sonunda Fene olduğunu rbahçe 11 sayı fark ile 39 – 28’lik bir skor ile soyunma odasına geden takım oldu.

Fene olduğunu rbahçe 2. yarıya da çok hızlı başlayarak farkın 16’ya kadar çıkmasını sağladı. 3. periyot ise gene olduğunu karşılıklı basketler sonucunda 60-48’lik bir fark ile kapanmış oldu.

Final periyodunda ise iki tarafta hücuma ağırlık vererek karşılıklı hızlı sayeni yılar elde etmek istiyordu. Fark 14’e çıktıktan sonra Banvit tarafından kullanılan mola pek işe yaramayarak sonuçta 75 – 64’lük bir skor ile Fene olduğunu rbahçe sahadan galip ayrıldı ve Cumhurbaşkanlığı Kupasını 7. kez müzelerine olduğunu götürmeyi başardılar.

Maçın en skorer ismi Vesely olurken tam 18 sayı kaydedebildi. Onu takiben Banvit’ten Caloiaro 15 ve Fene olduğunu rbahçe’den Sloukas 13 sayı kaydetmiş oldu.

Sahada gene olduğunu l anlamıyla Fene olduğunu rbahçe’nin büyük bir üstünlüğü görünürken Banvit’te son dakika kadar mücadeleden kopmamaya çalıştı.  

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK