Ferreira’dan Başakşehir Maçı Yorumu

Ferreira’dan Başakşehir Maçı Yorumu

Braga'nın teknik direktörü Abel Ferreira, Başakşehir maçı öncesinde önemli açıklamalarda bulunarak Başakşehir'i yakından takip ettiğini söyledi.

285
0
PAYLAŞ

Braga’nın teknik direktörü Abel Ferreira, Başakşehir maçı öncesinde öne olduğunu mli açıklamalarda bulunarak Başakşehir’i yakından takip ettiğini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi C Grubu 2. maçı öncesinde değerlendirmelerde bulunan teknik adam gruptan çıkmak adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ve bu maçın çok büyük bir öne olduğunu m taşıdığını belirtti.

Düzenlediği basın toplantısına Braga oyuncularından Paulinho ile katılan teknik direktör, zorlu bir maçın kendilerini beklediğini ve çok kaliteli bir takıma karşı mücadele vereceklerini söyleyerek, geçen sene olduğunu kendi ligleri içerisinde az kalsın şampiyon olmasını istiyorlar larını bu sene olduğunu de iddialarını sürdüren bir takıma karşı çıkacaklarını bildiğini belirtti.

Adebayor ve Clinchy’nin dünyada kabul görmüş ve dünya standartlarında oyuncular olduğunu da hatırlatan Ferreira, ilk amaçlarının bu maçı kazanmak ve gruptan çıkarak Avrupa Ligi hedeflerini gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Braga’nın her saat kazanmak için sahaya çıktığını, son saniyeye kadar tempoyu düşürmeden ve maçı bırakmadan çarpıştıklarını ve her maçın ne olduğunu kadar değerli olduğunun bilincinde bir takımı yöne olduğunu ttiğini ekledi.

Ayrıca son saat larda Türk takımları ile sürekli karşılaşması hakkında da yorum yapan usta teknik adam, bunun bir avantaj veya dezavantaj olmadığını sadece bir şans olduğunu söyleyerek her takımın farklı olduğunu ve Başakşehir’in finansal büyüklüğünün çok fazla bir rakama ulaştığını, Başakşehir isterse Braga’daki tüm oyuncuları alabilecek bir kapasiteye sahipken, Braga’nın Başakşehir’de ki hiçbir oyuncuya teklif dahi götüremeyeceğinin altını çizdi.

Bu zorlukların farkında olduğu halde kazanmak için sahaya çıkacak bir takım olduklarını belirten oyuncu Paulinho, Başakşehir’in ne olduğunu redeyse tüm maçlarını izlediklerini ancak bir zayıflıklarını bulamadıklarını belirterek, dene olduğunu yimli oyunculara karşı yapılacak bu maçtan galibiyet ile ayrılmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

Basın toplantısı sonucunda teknik direktörün ve oyuncuların kendilerine olduğunu güvenlerinin olduğu ama Başakşehir’in büyük bir güç olarak görüldüğü için bir korkunun hakimin olduğunu olduğu gözlemlendi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK