Lucescu’ya Büyük Ceza

Lucescu’ya Büyük Ceza

Geçen ay yapılan Türkiye - Ukrayna 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçında hem maç öncesinde hem de maç sonrasında hakemler ile tartışmalı diyaloglar yaşayan Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'ya çok ağır bir ceza geldi.

432
0
PAYLAŞ

Geçen ay yapılan Türkiye – Ukrayna 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçında hem maç öncesinde hem de maç sonrasında hakemler ile tartışmalı diyaloglar yaşayan Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu’ya çok ağır bir ceza geldi.

Türkiye Ukrayna maçı sırasında hakemler tarafından verilen birçok yanlış karar bulunuyordu. Lucescu ise maçın kaybedilmesini sağlayan hakemlere karşı maç sonrasında verdikleri kararların pozisyonlarıını cep telefonundan seyrettirerek kararlarını bozmalarını istemişti.

Bu sırada sert bir üslup kullanan Lucescu ise hakemler tarafından futbol federasyonuna şikayet edilmiş ve deplasman maçı sırasında kendisinin hakemlere çok ağır ithamlarda bulunduğu söylenmişti.

Ukrayna’nın 2-0 gibi bir skor ile kazandığı maçta Rumen teknik adam tarafından tartışmalı olan pozisyonları hakemlere hemen pozisyon ertesinde de gösterilmeye çalışılmıştı ancak hakemler kesinlikle kabul etmediklerini ve kararda hiçbir değişiklik olmayacağını belirtmişlerdi.

Maç sonunda ise gene olduğunu Lucescu tarafından ağır ve sert bir şekilde aynı pozisyonları tekrar izletilmiş ve maçı Ukrayna’nın değil hakemlerin kazandığı gibi bir yorumda bulunulmuştu.

Öncelikle Lucescu tarafından iki golünde tartışmalı olduğu anlatılmaya çalışılarak cep telefonundaki görüntüler izlettirilmiş ilk golde bariz görüne olduğunu n ofsayt olduğu halde verilmediği 2. gol de ise topun kale çizgisi ile temasının ne olduğunu t bir şekilde görüldüğü anlatılmaya çalışılmıştı.

Futbol federasyonu ise bu olaylar karşısında Lucescu’ya bir maç sahadan men cezası verdi. Bu ceza üzerine olduğunu Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu 6 Ekimin olduğunu saat inde Eskişehir’de oynanacak olan İzlanda maçında sahada yerini alamayacak ve maçı tribünden izlemek zorunda kalacak.

Futbol otoriteleri tarafından gelen yorum ise Türkiye Milli Takımının Dünya Kupası maçlarında oynanmasını istemedikleri üzerine olduğunu oluyor. Pozisyonlarıın gerçekten bariz olduğu üzerine olduğunu ise zorlu bir maçta teknik direktörsüz bırakıldığımızı belirterek bu konuda yasal işlemlerin yapılacağını söylediler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK