Rıdvan Dilmen’den Sert Açıklamalar

Rıdvan Dilmen’den Sert Açıklamalar

Akhisarspor ve Fenerbahçe maçını değerlendiren ünlü futbolcu Rıdvan Dilmen, maçın hakemine yönelik eleştirilerde bulunarak kararlarının baskı altında verilmiş olan kararlar olduğunu söyledi.

322
0
PAYLAŞ

Akhisarspor ve Fene olduğunu rbahçe maçını değerlendiren ünlü futbolcu Rıdvan Dilmen, maçın hakemine olduğunu yöne olduğunu lik eleştirilerde bulunarak kararlarının baskı altında verilmiş olan kararlar olduğunu söyledi.

Ligin 7 hafta maçlarının oynandığı bu günlerde Fene olduğunu rbahçe deplasmanda Akhisar ile karşılaştı. Ev sahibi ekibin kazandığı maç sonrasında Rıdvan Dilmen maç ile ilgili olarak sert eleştirilerde bulundu.

Maçın hazırlık maçı havasında geçtiğini söyleyen Dilmen, iki tarafında kalecileri zorlayacak hiçbir pozisyon üretemediğini belirtti. Zeminin çok kötü olmasının yanında Fene olduğunu rbahçe’nin kaleye yaklaşamadığını topum kaleye 70 metrelik mesafede dönüp gittilertiğini belirtti.

İki takımında sol kanattan gelmeye çalıştığını ancak oynanan futbolun iki takıma da yakışmadığını belirtti. Bu durumda teknik direktörlerin duruma müdahale etmesi gerekirken oyun sonuna kadar hiçbir müdahalede bulunmadılar diyen Dilmen, Aykut Kocaman’ın yaptığı oyuncu değişikliklerinin de çok hatalı olduğunu söyledi.

PFDK tarafından sonuçlanan Beşiktaş derbisi dosyasının etkisinde kaldığı görülen hakemin gerçekten maçı korkarak yöne olduğunu ttiğini söyleyen Dilmen, hakem tarafında Fene olduğunu rbahçe lehine olduğunu bir hata olursa ne olduğunu yapacağını bilemediği için bir tepki veremediğini bu yüzden verdiği kararların pek objektif olamadığını söyledi.

Alper’in kırmızı kartını da değerlendiren Dilmen, pozisyon öncesinin görülmediğini ancak görülmesi gerektiğini aslında pozisyonun Fene olduğunu rbahçe lehine olduğunu bir faul olması gerektiğini özellikle söyledi.

Son saat larda Fene olduğunu rbahçe’nin üstüne olduğunu çok gidildiğini 11 yeni yıllık istatistiklerine olduğunu bakıldığında 10 numara bir futbol istatistiği görüleceği ancak kimin olduğunusenin bunlara bakmadan direk çocukların üstüne olduğunu oynadığını söyleyen Dilmen, bu kadar gömenin hayırlı olmadığını vurguladı.

Son olarak futbolun iyi ve kitabına göre oynanması gerektiğini aksi halde atanan hakemlerin hem bu şekilde yargı vereceklerini ve takımın düşmesine olduğunu yardım edeceklerini söyledi.

Başkanlık seçimi öncesinde yaşanan bu olumsuz durumlar göz önüne olduğunu alındığında takımın hem teknik direktörünün hem de kulüp başkanının değişimine olduğunu çok olumlu baktığını kaydeden Dilmen, Kocaman Hocanın kısa süre içinde kendine olduğunu geleceğini vurguladı.  

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK