Türkiye’nin Dünya Kupası Planları

Türkiye’nin Dünya Kupası Planları

Türkiye, şuan için sahip olduğu 14 puan ile grubunda 3. sırada bulunuyor. 8 maç sonunda ulaştığı bu puan ile Dünya Kupası'na gitme hayalleri devam eden millilerimiz son oynadığı Hırvatistan maçını kazanarak umutlarını devam ettirdiler.

376
0
PAYLAŞ

Türkiye, şuan için sahip olduğu 14 puan ile grubunda 3. sırada bulunuyor. 8 maç sonunda ulaştığı bu puan ile Dünya Kupası’na gittilerme hayalleri devamlı eden millilerimiz son oynadığı Hırvatistan maçını kazanarak umutlarını devamlı ettirdiler.

6 Ekimin olduğunu İzlanda ve 9 Ekimin olduğunu Finlandiya maçları tam anlamıyla bir kader maçı haline olduğunu dönüştü. Millerimiz bu iki maçı da kazanmak zorundalar aksi halde Dünya Kupasına veda etmek zorunda kalacaklar.

Grubu lider tamamlayamazlarsa 2.lik için zorlu bir mücadeleye girecek olan millilerimiz mutlaka Play – Off’lara çıkabilmek istiyor. Liderlik koltuğunda oturan Hırvatistan ve aynı puana sahip olan ancak averaj farkı ile birlikte 2. sırayı alan İzlanda dışında milli takımımız ile aynı puana sahip olan Ukrayna arasında zorlu bir çekişme yaşanıyor.

Türkiye’nin Hırvatistan’ı ve ardından İzlanda’nın Ukrayna’yı yenmesi 1. gurupta büyük bir karışıklığa sebep olmuş oldu.

Türkiye eğer gurubundan 2 galibiyet daha çıkararak İzlanda ve Finlandiya’yı yenmeyi başarabilirse 20 puana ulaşmış olmasını istiyorlar ve İzlanda’nın üzerinde grubu bitirmeyi garantileyecek. Son hafta yapılacak olan Ukrayna ve Hırvatistan maçında hangi takım kazanırsa kazansın Türkiye’nin işine olduğunu yaramış olmasını istiyorlar ve o takımında üstüne olduğunu çıkmış olmasını istiyorlar . Son maçta iki takımda berabere kalırsa da averaja bakılarak liderlik belirleniyor olmasını istiyorlar .

Gene olduğunu kalan iki maçta Hırvatistan önce Finlandiya ardından ise Ukrayna’yı yene olduğunu rse grup liderliğini garantiliyor olmasını istiyorlar ve direk Rusya biletine olduğunu kavuşacak. Türkiye’de iki maçını kazandı düşünülürse 6 puan alıp 20 puana ulaşmış olmasını istiyorlar ve kesin olarak 2. sırada Play – Off’lara katılabilecek.

Kalan iki maçta millilerimiz bir beraberlik ve bir galibiyet alarak 4 puan daha toplarsa ise toplamda 18 puana ulaşacaklar ve liderlik şansı tamamen şansa kalır. İzlanda ile berabere kalınır ve Finlandiya’yı yene olduğunu rse de ikincilik konusunda İzlanda’nın veya Ukrayna’nın en az bir maçta puan kaybı yaşamasını beklemek zorunda kalacak.

Bir yenilgi ve bir galibiyet alırsa da İzlanda’nın son maçına çevrilecek olan gözlerde Kosova’ya karşı kaybetmesi beklene olduğunu cek. Aynı saat da bu koşulun yanında da Hırvatistan ve Ukrayna’nın da puan kaybetmesini bekliyor olmasını istiyorlar .

Millilerimizin işi biraz zor görünse de yaptıkları açıklamalar ve yüksek performans ile çıktıkları antrenmanlar sonucunda kene olduğunu tlenmiş bir takım ve kazanacak bir takım görünüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK