AMP Sayfalarına İsim Değişikliği

AMP Sayfalarına İsim Değişikliği

Google tarafından hizmete sunulan ve telefonlara hızlı yüklenebilme özelliği taşıyan AMP sayfaları için isim değişikliğine gidildi. Cep telefonları aracılığı ile bir arama yaptığınızda yan kısımda yer alan AMP ibaresi açılacak olan sayfaların hızlı bir şekilde yükleneceği anlamına gelmekte.

409
0
PAYLAŞ

Google tarafından hizmete sunulan ve telefonlarıa hızlı yüklene olduğunu bilme özelliği taşıyan AMP sayfaları için isim değişikliğine olduğunu gidildi. Cep telefonlarıı aracılığı ile bir arama yaptığınızda yan kısımda yer alan AMP ibaresi açılacak olan sayfaların hızlı bir şekilde yüklene olduğunu ceği anlamına gelmekte.

Bu ibarenin olmadığı sayfalara nazaran çok daha hızlı bir şekilde yüklene olduğunu ceği anlamına gelen AMP ibaresi artık Instant olarak yer alacağı açıklandı. AMP ibaresinin oldukça soğuk ve teknik bir ibare olduğunu düşüne olduğunu n Google artık hemen ve anında anlamları taşıyan Instant ibaresi ile karşımıza çıkacağını söyledi.

Yapılmış olan değişikliği fark eden sosyal medya kullanıcısı olan Jonathan Jone olduğunu s’un almış olduğu ekran görüntüsünü sosyal medya üzerinden paylaşması  ile tüm kullanıcıların fark etmesine olduğunu sebep oldu.

Bazı kullanıcıların halen göremediği yeni ibareyi şuan için başka bir kullanıcı kesimi ile paylaşılan dene olduğunu ysel bir özellik olduğu anlaşıldı. Gri bir renge sahip olan AMP ibaresi yerine olduğunu Instant ibaresinin daha çarpıcı ve dikkat çekici bir görünüme sahip olduğu ve Messenger mavisi renginde olduğu söylendi.

Bu platform aracılığı ile yapılan aramaların 10 kat daha hızlı olmuş olduğu ve izlemek istediğiniz videoları çok daha hızlı bir şekilde akıllı telefonlarıınıza indirme imkanı sağlamış oluyor. Instant ibaresini daha sıcak olduğunu düşüne olduğunu n Google’ın tüm kullanıcıların kullanıma açılması için ise bir süre daha beklemek gerekiyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK