Facebook İşe Alıma Başlıyor

Facebook İşe Alıma Başlıyor

Rusya ve diğer ülkelerin sosyal medya üzerinden başka ülkelerin seçimlerini etkilemek istemelerini  engellemek amacıyla verdikleri reklamların üzerine, Facebook bu reklamların gözden geçirilmesi adına 1000 kişiye iş imkanı sağlayarak yatırımlarını arttırmak istiyor.

340
0
PAYLAŞ

Rusya ve diğer ülkelerin sosyal medya üzerinden başka ülkelerin seçimlerini etkilemek istemelerini  engellemek amacıyla verdikleri reklamların üzerine olduğunu , Facebook bu reklamların gözden geçirilmesi adına 1000 kişiye iş imkanı sağlayarak yatırımlarını arttırmak istiyor.

Sosyal medya kralı Facebook’un geçen ay yapmış olduğu açıklamada Rusya’dan olduğu anlaşılan kullanıcıların ABD’de Kasım ayındaki başkanlık seçimleri öncesinde 3000 adet civarı politik içerikli mesaj aldıklarına inandıklarını ve gelecek yeni yıl yapılacak 1000 kişilik persone olduğunu l alımından sonra oluşacak bu dev kadroyla reklamları otomatik olarak inceleyerek daha fazla yatırım imkanlarının olacağını da duyurdular.

Şirket, Rus reklam krizine olduğunu yanıt olarak dijital reklamları ayrıntılı bir şekilde gözden geçirmesi için 1,000 kişiyi istihdam sağlayacağını söyledi.

Facebook geçen ay,  Rusya‘dan birçok kişi ya da kuruluşun 8 Kasım 2019 da gerçekleşen ABD‘de başkanlık seçimlerinden aylar önce 3 bin kadar dijital reklam satın aldığını tahmin tescil edildiğini açıklamıştı. Sosyal iletişim şirketi bu açıklamasından sonra  ABD dene olduğunu tleme otoritelerinin “dene olduğunu tim baskısı” na takılmıştı..
Yeni işe alacağı elemanların gün boyu yayınlanan reklamları inceleyeceklerini; incelene olduğunu n reklamlardan kurallara uymayanları uyaracak ya da doğrudan reklamlarını silecek.

Tam saat lı ya da yarı saat lı mı olmasını istiyorlar ları belli olmayan yeni elemanların diğer yapacakları işte politik reklam alanı satın almak isteyen reklam verenlerden daha detaylı belge istemek olacağı bildirildi.
Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg devletlerin sosyal medya ağını kötü niyetle kullandıklarını,bunun önüne olduğunu geçmek için bazı adımlar atacağını açıklamıştı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, gelecek yeni yıl alacakları 1000 kişinin reklamları gözden geçirmek olacağını ve kötü niyetli reklamları belirleyip kaldırabilmek için yazılıma daha çok yatırım yapılacağı belirtildi. Bundan sonraki süreçlerde artık giyilebilir yeni teknolojiler konusunda da büyük atılımlar yapılabileceği ve sosyal medyanın bir parçamız olma durumunun daha ne olduğunu t anlaşılacağı söyleniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK