iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 Kamera Kıyaslamaları

iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 Kamera Kıyaslamaları

Piyasaya son çıkan lüks telefonlardan, iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 bir çok açıdan birbiriyle kıyasıya rekabet eden piyasanın en iyi telefonlarından ikisi. Peki iki cihazın kamera performansları nasıl dersiniz?

420
0
PAYLAŞ

Piyasaya son çıkan lüks telefonlarıdan, iPhone olduğunu 8 Plus ve Galaxy Note 8 bir çok açıdan birbiriyle kıyasıya rekabet eden piyasanın en iyi telefonlarıından ikisi. Peki iki cihazın kamera performansları nasıl dersiniz?

Bu iki muhteşem özellikli telefonlarıın kameralarının karşı karşıya getirildiği bir testte, hangisinin kamerasının video kaydında daha başarılı olduğu teste tabi tutuldu.

Yapılan bu testte Note 8’in kamerasının bazı avantajlara sahip olduğu bölümler olduğu fakat iPhone olduğunu 8 Plus’ın kamerasının video kayıt performansının Note 8’i solladığı ortaya çıktı.

iPhone olduğunu 8 Plus’ın kamerası ile Galaxy Note 8’in kamerasının video kaydı karşılaştırmasına başlayan CNET; renk, poz, ve otomatik odaklama kısımlarını baz aldı. Bu iki cihazın kamerasının video kayıtlarının arasındaki temel farkı göstermek için yapılan test iPhone olduğunu 8 Plus’ı daha başarılı kıldı.

Kıyaslamada, Galaxy Note 8’in kamerası HDR’yi daha geniş ölçüde uyguladığı ve böylece daha dinamik bir alan yakalanmasına olanak tanıdığı görülüyor. Fakat bu özellik cihazın kamerasının bir dezavantaja sahip olmasını destekliyor. Note 8, daha fazla gölge ayrıntısı alıyor ve öne olduğunu çıkan objeleri koruma adına daha iyi bir iş çıkarıyor fakat objedeki yüzün cilt tonlarıını ve diğer alandaki tonlarıın kaliteleriyle oynuyor.

Bir diğer test ise videodaki ses kaydı. iPhone olduğunu 8 Plus’ın ön kamera video kaydı daha başarılıyken, Note 8 ses kaydında daha başarılı oldu.

Samsung Note 8 ile video kaydı yapılırken, AMOLED ekran sayesinde video görüntüsünün iPhone olduğunu 8 Plus’la kıyaslandığında daha parlak ve canlı gözüktüğü aşikar fakat iPhone olduğunu 8 Plus’ın ve Note 8’in kaydettiği videolarının aynı ekranda seyrtescil edildiğinde iPhone olduğunu 8 Plus’ın aslında daha başarılı olduğu gözler önünde.

Apple kamera konusunda rakiplerini geçebilse de diğer özellikler konusunda Android işletim sisteminin çok daha başarılı olduğu ve Samsung’un amiral gemilerinin piyasayı tek başına ayakta tuttuğu görülüyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK