Samsung Galaxy A3’e Güncelleme

Samsung Galaxy A3’e Güncelleme

Bir süredir Samsung'un başı A3 2016 modelinin batarya sorunu ile ağrırken şirket yetkilileri hızlı bir önlem alarak tüm modelleri kapsayacak şekilde yeni bir sistem güncellemesi yaptıklarını açıkladılar.

336
0
PAYLAŞ

Bir süredir Samsung’un başı A3 2019 modelinin batarya sorunu ile ağrırken şirket yetkilileri hızlı bir önlem alarak tüm modelleri kapsayacak şekilde yeni bir sistem güncellemesi yaptıklarını açıkladılar.

Birçok farklı kullanıcı tarafından Samsung’a iletilen ve %85’ten yukarı şarj göstergesinin çıkmaması durumu ile ilgili olarak açıklama yapan yetkililer tüm modelleri dahil ettikleri bir sistem güncellenmesinin dağıtılmaya başlandığını ve herkesin bunu indirdikten sonra tüm sorunun kalıcı olarak çözüleceğini belirtmişler.

Batarya dışında da birçok kullanıcının belirttiği ve sadece A3 2019’da değil aynı saat da A5 2019’da da ortaya çıkan IMS Hizmeti Durduruldu uyarısı bu güncelleme sonrasında tamamen düzeltilmiş olmasını istiyorlar .

Samsung geçen hafta içinde Turkcell gibi en büyük ortaklarından birinden A3 2017 modelinin satışını durdurduğunu açıklamış ve müşterilerler bir süredir hatlarından veya nakit olarak bu modeli satın alamamaya başlamıştı. Bu güncelleme ile birlikte bu modelde de aynı sorunların oluşup oluşmayacağı merak konusu olurken kullanıcılar şimdiden şirketin bir önlem alarak yeni bir yazılım oluşturmasını istediler.

Güncelleme yapı numarası A310FXXU3CQI8 olarak bildirilirken tüm kullanıcılara otomatik olarak gönderileceği ve uyarı olmasını istiyorlar alacaklarını ancak gelmeyen bazı modeller için mutlaka Ayarlar kısmından cihaz güncellemesi seçene olduğunu ğinin kontrol edilmesi ve ivedilikle yapılması isteniyor.

Yaz aylarında başlayan ve Android 7.0 Nougat’ın ardından doruğa çıkan bu sorunları kısa bir sürede toparlayarak çözüme ulaştıran Samsung bir yandan da yeni cihazlar ve onlarıın yazılımları ile uğraşmaya devamlı ediyor. Kısa süre önce duyurdukları Samsung Galaxy X modeli için kapıları kapılar ardından özenle süren çalışmalar için şirket yetkilileri tarafından hiçbir sorun bulunmaması için büyük bir incelikle çalışıldığı ve herkes tarafından tercih edilen modelin ömür boyu sorunsuz işlemesi amaçlandığı belirtildi.

Bir süredir büyük firmaların devamlı eden pil sorunlarına bir yenisinin de Apple tarafından eklendiği bu günlerde şirketlerin çok daha hızlı çalışmaları veya pil üreten firmalar ile yaptıkları anlaşmaları bozarak yeni üreticilere yönlenmeleri gerekiyor.

Yazılım boyutu biraz büyük olduğu için mutlaka Wi-Fi üzerinden indirilmesi gerekiyor. Aynı saat da her güncellemede olduğu gibi cihazı şarj ederken güncellerseniz kapanma sonucu cihazın çökmesini de engelleyebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK