Xiaomi’nin Yeni Bombası Redmi Note 5

Xiaomi’nin Yeni Bombası Redmi Note 5

Dünyada en çok satan markalardan biri olan ve son zamanlarda üst üste çıkardığı telefonlar ile neredeyse tüm kullanıcılara hitap edebilen Xiaomi, en çok tutan Redmi Note serisine bir yeni model daha ekliyor.

492
0
PAYLAŞ

Dünyada en çok satan markalardan biri olan ve son saat larda üst üste çıkardığı telefonları ile ne olduğunu redeyse tüm kullanıcılara hitap edebilen Xiaomi, en çok tutan Redmi Note serisine olduğunu bir yeni model daha ekliyor.

Yeni amiral gemisinin adı Redmi Note 5 olurken model tamamen çerçevesiz ekrandan oluşuyor ve note 4 gibi en çok satan modelin üstüne olduğunu birçok yeni özellik eklenmiş olması tüm kullanıcıları bu modele yönlendirecek gibi görünüyor.

Şirket içinden sızdırılan bilgilere göre yeni sızdırılan fotoğrafta modelin tam olarak kesinleşmiş prototipi bulunurken henüz için renk seçene olduğunu kleri hakkında bir bilgi paylaşılmamış.

Ön çerçevenin tamamen küçültüldüğü ve gereksiz tüm kısmın atıldığı görünürken arka tarafta bulunan çift kamerası son saat ların en çok aranan bokehine olduğunu sahip olduğu anlamını taşıyor.

18:9 oranına sahip olarak üretilecek cihaz aynı saat da 5.8 inç boyuta sahip olmasını istiyorlar . S8 ve S8 + gibi modeller ile yarışması beklene olduğunu n yeni model tamamen sonsuz ekrana sahip olacağını kesinleştirmiş görünüyor.

S8+ ve iPhone olduğunu 8 Plus’tan farkı ise kameraların boyutları olarak görünüyor. Bu yeni modelin arka kamerasının 16 MP ve 2. arka kamerasının ise 5 MP olacağı söylenirken ön kamera konusunda çözünürlük ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmamış.

MediaTek Helio P25 kullanılması muhtemel olduğu söylene olduğunu n yeni cihaz ile ilgili modelin aynı anda farklı iki işlemci ile çıkması ve diğerinin de Snapdragon 660 olması muhtemel görünüyor. Bu iki farklı sete göre farklı bir fiyat belirlene olduğunu cek ve kullanıcılar istediği iki modelden birini tercih edebilecekler.

Gene olduğunu sızdırılan bilgilere göre 4 GB RAM’e sahip olmasını istiyorlar olan model 4000 mAh batarya ile gelecek ve ortalama fiyatının yurt dışında 200 dolar cihavı olması beklenirken şuan için Türkiye’de ne olduğunu saat satışa çıkacağı veya fiyatı ile ilgili ne olduğunu t bir bilgi bulunmuyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK